Děti a Kungfu

Výuka kung fu pro děti a mládež probíhá ve dvou školách. Ve Frýdku -Místku a ve Frýdlantě nad Ostravicí viz. kontakty a školy.

Frýdek – Místek:

každé pondělí Děti začátečníci 6 – 10 let 14:45 – 15:45
  Mládež pokročilí 10 – 15 let 15:45 -16:45

Frýdlant n.O.

každé úterý Děti začátečníci 6 – 10 let 14:45 – 15:45
Každý čtvrtek Mládež pokročilí 10 – 15 let

14:45 -15:45

 Členský příspěvek mladšího žáka: 300,- Kč/měs

Cílem výuky, je naučit děti systematické práci. Pochopit, že bez cvičení a učení není dobrého výsledku. Zábavným a nenásilným způsobem se děti učí nejen bojovému umění, ale také východní filozofii a vzájemné spolupráci. Učí se ovládat stabilitu, cit pro rozvnováhu a správné držení těla, což je nezbytné pro správný vývoj a růst. Ve spolupráci s rodiči, může dítě postupně rozvinout nejen tělesné schopnosti, ale i intelekt. Výuka je vedena tak, aby dítě pochopilo, že kung fu je především obrana sebe sama, a to jak po stránce fyzické, tak po stránce mentální. Smyslem je vychovat člověka neagrasivního, který je schopen rozpoznat a zvážit situaci, postavit se k ní a použít své kung fu ve správný čas. Naučit, že násilí je mentální hrubost a zaostalost.

K výuce není potřeba zvláštního oblečení. Postačí tepláky, obyčejné tenisky a tričko s krátkým rukávem. Kung fu je obecně věcí skutečné dovednosti, ne toho, co mám v danou chvíli na sobě, ale kolik toho mám skutečně v sobě.