Rodokmen

Rodokmen Wing Chun Kung Fu

Mistři, učitelé

Velmistr Yip Man

Velmistr Yip Man

Velmistr Yip Man se narodil v roce 1893 v Číně. Již velmi mlád byl přijat do učení velkého mistra Chan Wah Chuna. Zdokonaloval své umění i po smrti svého mistra a přivedl ho k dokonalosti. V roce 1949 odjel do Hongkongu, kde začal wing chun vyučovat. Mezi jeho první žáky patřil také mistr Lok Yiu. Velmistr Yip Man, s přispěním mistra Lok Yiu, proslavil wing chun v Hongkong a posléze i po celém světě.

 
Velmistr Lok Yiu

Velmistr Lok Yiu

Velmistr Lok Yiu se narodil v roce 1922. V roce 1950 se setkal v Hongkongu se svým Si-Fu a od té chvíle se součástí jeho života stal styl čínského kung fu Wing Chun. Svou celoživotní prací vynesl velmistr Lok Yiu umění wing chun kung fu do výšek nevídaných a stal se uznávanou osobností kung fu společenství jak v Hongkongu tak v Číně. Velmistru musíme složit tu nejvyšší poctu a poděkování za jeho srdíčko, kterým obohatil nás všechny skrze toto krásné bojové umění. Velmistr byl pochován 27.2. 2006 v Hongkongu.

 
Mistr Wilhelm Blech

Mistr Wilhelm Blech

Mistr Wilhelm Blech se narodil v roce 1952 v Německu. Po mnoha špatných zkušenostech s wing chun v Evropě se rozhodl najít kvalitní umění v Hongkongu. Bylo obrovské štěstí, že v roce 1992 přijal velmistr Lok Yiu Wilhelma Blecha za žáka. Od té doby se wing chun šíří v dobrém světle i Evropou. Největší zásluhu na tom má mistr Wilhelm Blech, kterému patří mnohé poděkování.

 
Si-Fu Petr Kozár

SiFu Petr Kozár

Petr Kozár se narodil v roce 1976. Již velmi mlád trénoval judo a karate. Od roku 1991 se věnoval dva roky Taekwondu. S velkým zájmem o čínské Kung-Fu hledal dobrého učitele. V roce 1993 začal cvičit Lok Yiu Wing Chun Kung Fu. V roce 1999 se stal žákem SiFu Wilhelma Blecha. Dnes trénuje u Mistra Lok Kong a Mistra Lok Sang v Hongkongu.

 
Si-Fu Martin Cholevík

Instruktor Martin Cholevík

Martin Cholevík se narodil v roce 1974 ve Frýdku-Místku. V 15 letech se začínal zajímat o bojová umění. Jeden rok trénoval Box, po té dva roky Karate. V 19 letech se seznámil s Lok Yiu Wing Chun Kung Fu. Je žákem SiFu Petra Kozára a sám toto bojové umění vyučuje.

 
Si-Fu Jindřich Mašek

Instruktor Jindřich Mašek

Jindřich Mašek se narodil v roce 1976 ve Frýdku Místku. Už na základní škole měl obrovský zájem o čínské Kung Fu. Po revoluci trénoval dva roky Taekwondo a od roku 1993 byla pro něho jen jediná Lok Yiu Wing Chun cesta. Je žákem SiFu Petra Kozára a sám toto bojové umění vyučuje.

 
 
Instruktor Jaroslav Frais

Instruktor Jaroslav Frais

Jaroslav Frais se narodil v roce 1977 v Ostravě. Od dětství pohybově všestranně aktivní – lehká atletika a gymnastika. Od mládí pak toužil učit se bojovému umění. Když v roce 2002 odcvičil první hodiny Lok Yiu Wing Chun Kung Fu u SiFu Petra Kozára, hned intuitivně poznal, že tudy vede jeho životní cesta. V Olomouci, kam odešel za svojí ženou, sám toto bojové umění od roku 2012 vyučuje. Je stále žákem SiFu Petra Kozára.